Joga w Powietrzu – Aerial Yoga to unikalna technika ćwiczeń na tzw. „hamaku” – huśtawce z materiału, w której można siedzieć, leżeć, stać, a nawet się schować. Podwieszenie nad ziemią poprawia postawę, uwalnia głębokie napięcia i pozwala wzmocnić ciało bez obciążania stawów. Natomiast bardziej zaawansowanym może ułatwić osiągnięcie wcześniej nieosiągalnych asan.

Pozycje odwrócone, w których „hamak” pozwala nam zawisnąć w powietrzu, mają zbawienny wpływ na zdrowie kręgosłupa i regenerują cały organizm.

Latanie – czyli ćwiczenia wykonywane podczas gdy „hamak” jest w ruchu bywają wyzwaniem. Jednak stając im naprzeciw uczymy nasze ciało kontroli poprzez poddanie, jednocześnie stymulując umysł aby odpuścił ograniczenia które blokują nas nie tylko podczas zajęć, ale i w życiu codziennym. Joga w Powietrzu

Jogę w Powietrzu zawsze kończy relaksacja podczas której poddajemy się grawitacji, oddychamy i delikatnie kołyszemy się na ziemią, do momentu gdy w centrum pozostaje tylko spokój.

Technika według Rebekah Leach.

Dla Kogo?

Joga w powietrzu to zajęcia dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania. Wymagana jest jednak pewność siebie, lub przynajmniej chęć jej osiągnięcia;)