Czarny księżyc pojawia się kiedy, w ciągu tego samego miesiąca przypadają dwa Nowie. Taki przypadek będzie miał miejsce dokładnie w nocy z 30 na 31 października 2016. Jest to rzadkie wydarzenie, przypada średnio raz na 32 miesiące.

Czarny Nów niesie ze sobą tajemniczą podwójną ciemność, ale nie obawiajcie się bo jest to bardzo pozytywna ciemność;) Odblokowuje ona nasze zmysły, wyostrza intuicję i  zachęca do zaakceptowania słabości a jednocześnie wydobywa nasze mocne strony.

Jeżeli otworzymy nasz umysł, poczujemy jak Nów Księżyca popycha nas we właściwym kierunku, pozwalając ostatecznie uwolnić się od przeszłości.

Czarny Nów jest szczególnie związany z Boginią Lilith, która to symbolizuje kobiecą moc, seksualność, kreatywność i bunt, jest symbolem boskiej energii matriarchalnej. Nie pozwala na bycie zdominowanym lub kontrolowanym. Lilith jest przykładem kobiety, która chce być traktowana sprawiedliwie i nie boi się walczyć o to w co wierzy. Szerzy równość,  uczciwość, odwagę a przede wszystkim wyzwolenie od patriarchatu. Pozwala nam zrozumieć, że nie musimy spełniać oczekiwań wszystkich  a powinniśmy słuchać sami siebie. Uświadamia  nam, że każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy lecz równocześnie nie wszyscy muszą o tym widzieć;) Nie powinien nas ograniczać strach przed tym co pomyślą lub powiedzą inni ludzie.

Należy jednak uważać niektórzy z nas mogą poczuć się przytłoczeni i niepewni, jeżeli tylko zauważymy takie oznaki u siebie spróbujmy przestawić swoje myślenie na pozytywne tory. Przyłączmy się do księżyca zacznijmy marzyć, zróbmy coś miłego dla siebie i nie poddawajmy się. Pamiętajmy, że ten czas ma przynieść dużo dobrego.

W nocy z 30 na 31 października spróbujmy znaleźć chwilę na medytację, wsłuchajmy się w siebie. Warto również wyjść na spacer i czerpać energie ze źródła:)

Capricorn-New-Moon'15-Long-BeachTara Maye

Źródło: http://www.elephantjournal.com/2016/09/septembers-black-moon-the-rare-powerful-feminine-goddess-lilith/