pomysł Anna Potter,  zdjęcie India Hobson


Jesień i początek zimy  to doskonały czas aby puścić wodze fantazji i uwolnić swoją kreatywność np. zrobić piękny kwiecisty klosz do domu.

Kompozycje w kloszach są znane od wieków niestety zostały wyparte na rzecz wystawnych bukietów i waz z kwiatami. Te ostatnie są na pewno bardzo wygodne wystarczy kupić kwiaty i włożyć je do wazonu . Zawsze czuje gdy nadchodzi prawdziwa  jesień czas spowalnia, dni stają się krótsze. Nie mamy ochoty wychodzić , częściej zostajemy  w ciepłym domu z naszym ulubionym jedzeniem lub/i  grzanym winem. Więc to doskonały czas żeby rozwinąć trochę swoją wyobraźnię i zrobić coś co poprawi wygląd nie tylko domu ale też poprawi nam humor.

Taki kwiatowy klosz to świetne rozwiązanie dla osób, mających np. koty, które kochają bawić się roślinami. Nawet jeśli użyjesz suszonych kwiatów  możesz mieć pewność, że Twój mruczek nie rozniesie ich po całym mieszkaniu.

Ten projekt jest idealny na jesień, ale nie tylko, wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej. W zależności od tego jakich elementów użyjesz może pasować do każdej okazji.  Użyj  kwiatów, gałązek, liści, piór, lub  innych materiałów, takich jak wstążki, muszelki, kamienie, a nawet drut o bardziej futurystycznym wyglądzie. Zachęcam do eksperymentowania, pozwól  wędrować swojemu twórczemu duchowi, stwórz idealną dekorację stołu, lub cokolwiek na co masz ochotę.

Jeżeli chcesz mieć jeden z tych kloszy dla siebie , wejdź na stronę food52 po szczegóły jak się zabrać za tworzenie swojej własnej sztuki.


Po więcej kwiatowych inspiracji odwiedź Anna Potter’s instagram