autor grafiki jeffsullivanart.com


Nów księżyca 31 października będzie wyjątkowy nie tylko dlatego, że to drugi nów w tym miesiącu czyli tzw. Czarny Księżyc,  rzadkie wydarzenie, przypadające  średnio raz na 32 miesiące. Czarny Nów niesie ze sobą tajemniczą podwójną ciemność, ale nie obawiajcie się bo jest to bardzo pozytywna ciemność;) Odblokowuje ona nasze zmysły, wyostrza intuicję i  zachęca do zaakceptowania słabości a jednocześnie wydobywa nasze mocne strony.

Będzie to również magiczny nów w Skorpionie pełen pasji i pożądania tak jak sam Skorpion;) To świetny moment aby odkryć czego pragnie nasze serce, a potem zacząć to urzeczywistniać. Ponadto przypada w wigilię naszego polskiego Święta Zmarłych i w celtyckie obchody święta Samhain, od którego pochodzi Halloween;) Czas kiedy granica między światem żywych i umarłych jest bardzo cienka, co daje możliwość duchom przenikania z jednego wymiaru do drugiego.

Nów to zawsze dobry czas aby zacząć od początku, pójść swoją własną drogą do szczęścia, chociaż nie zawsze jesteśmy na to gotowi. więc nic na siłę.

Ten rok przyniósł wiele zmian, może jeszcze ich nie widzimy bo zmiany to milion małych chwil, które nagle układają się  w jedną całość.  Ostatnie kilka miesięcy nie dało nam odetchnąć, wszystko działo się bardzo szybko ale to przygotowanie do tego co nas czeka, kiedy w końcu odkryjemy co jest naszym przeznaczeniem. Skorpion to znak bratnich dusz, głębokich więzi, miłości. Bo to szalone, nieprzewidywalne, piękne  uczucie istnieje ale tylko dla tych, którzy są dość odważni aby w nie uwierzyć. Uwierzyć w magię;) Trzeba się też przygotować, że te najpiękniejsze miłości zawsze mają jakiś cierń, który będzie nas kuł, inspirował ale jednocześnie zmuszał do zobaczenia siebie takimi jakimi jesteśmy. To niełatwe, więc bądźmy nieustraszeni, a odkryjemy nasze miejsce na świecie i siebie, a jeżeli już to wiemy to możemy dalej starać się aby być coraz lepsi.

Czarny Nów jest szczególnie związany z Boginią Lilith, która to symbolizuje kobiecą moc, seksualność, kreatywność i bunt, jest symbolem boskiej energii matriarchalnej. Nie pozwala na bycie zdominowanym lub kontrolowanym. Lilith jest przykładem kobiety, która chce być traktowana sprawiedliwie i nie boi się walczyć o to w co wierzy. Szerzy równość,  uczciwość i odwagę a przede wszystkim wyzwolenie od patriarchatu. Pozwala nam zrozumieć, że nie musimy spełniać oczekiwań, ale powinniśmy słuchać sami siebie. Uświadamia  nam, że każdy z nas jest wyjątkowy. A strach przed tym co pomyślą lub powiedzą inni, nigdy nie powinien nas ograniczać.

W nocy z 30 na 31 października spróbujmy znaleźć chwilę na medytację, wsłuchajmy się w siebie. Warto również wyjść na spacer i czerpać energię ze źródła, a potem zaszaleć na Halloween-owej imprezie:)


źródło: http://www.elephantjournal.com/2016/10/new-moon-in-scorpio-only-those-who-believe-in-magic-will-find-it/