Joga to samo zdrowie, ale czy jesteś pewien że ćwiczysz bezpiecznie?

JEŚLI CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK DBAĆ O SWOJE CIAŁO PODCZAS PRAKTYKI I JAKICH POWSZECHNYCH BŁĘDÓW NALEŻY UNIKAĆ, ABY NIE NADWYRĘŻAĆ STAWÓW I OSZCZĘDZAĆ KRĘGOSŁUP, ZAPRASZAMY NA WARSZTAT:


Ostatni warsztat miał miejsce na jesieni 2016

Jeżeli chcesz otrzymywać na bieżąco  informacje o nowych terminach warsztatów zapisz się na nasz

Newsletter


Wszelkie pytania prosimy kierować na:
info@airyogapilates.pl  lub  tel. 502 536 739

bezpieczeństwo 4

Większość z nas zaczyna przygodę z jogą w poszukiwaniu wewnętrznej siły, spokoju lub ze względów zdrowotnych. Dlatego zadziwiające jest jak niewielka ilość osób, posiada choć minimalną znajomość zasad zdrowego ruchu. Z moich obserwacji wynika, że większość ćwiczących nigdy nie słyszało o najbardziej podstawowych regułach chroniących ciało przed kontuzjami.

Ja również byłam jedną z tych osób. Dopiero lata pracy z ciałem, obserwacji swoich wzorców ruchowych oraz słuchanie, nie zagłuszanie bólu nauczyły mnie zdrowego podejścia do ruchu. Poprzez przywrócenie równowagi w ciele i zniwelowanie złych nawyków, od lat udaje mi się unikać kontuzji, a ból pleców, który wcześniej mi dokuczał, zniknął.

Na tych warsztatach podzielę się z wami wiedzą niezbędną do bezpiecznego i świadomego uprawiania nie tylko jogi, ale i wszystkich innych aktywności.


Plan warsztatów:

W pierwszej części, poznacie podstawowe zasady bezpiecznego ruchu.

W drugiej, będzie czas na praktykę i omówienie spersonalizowanych wskazówek dla każdego uczestnika.

Na koniec porozmawiamy o tym, jak zdobytą wiedzę zastosować możemy nie tylko na macie, ale także w życiu codziennym.


bezpieczeństwo 3

Lekarze często polecają jogę jako świetny sposób na bóle pleców. I rzeczywiście, joga może bardzo pomóc. Jednak praktyka nastawiona na osiągnięcie perfekcyjnych asan, bez uwzględnienia indywidualnych potrzeb i możliwości ćwiczącego, może również zaszkodzić.
Nawet tak pozornie proste aktywności jak ćwiczenia wzmacniające, czy bieganie mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, gdy nie są wykonywane prawidłowo.
Niestety w pogoni za szybkimi rezultatami, często zaczynamy skupiać się na celach, zamiast cieszyć się chwilą. Nawet joga, praktyka z zasady oderwana od takich wartości, traci swoją głębię, na rzecz formy. Wiadomo, takie podejście jest bardziej popularne, gdyż pozornie przynosi większe korzyści. Pozornie, ponieważ bardzo często wyczerpujący trening, szybkie spalanie kalorii, czy osiąganie imponujących asan odbywa się kosztem naszych stawów i kręgosłupa.

Dlatego warto podejść do jogi nie tylko z sercem, ale i z głową, przygotować ciało do trudniejszych asan zanim rzucimy się na głęboką wodę. Pamiętajmy, że praktyka jogi to nie wyścig, ani konkurs na najefektowniejsze wygibasy. Joga ma nas nauczyć być tu i teraz, być ze swoim ciałem, dbać o nie, szanować je i rozwijać. Praktykujemy dla zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego, dla równowagi i radości.

Jeśli w którymś momencie straciliście z oczu ten cel, jeśli zapomnieliście że ciało nie jest narzędziem, a świątynią, albo odczuwacie bóle podczas praktyki, ten warsztat jest dla was.