Znasz to uczucie kiedy twoja ciężko wypracowana równowaga życiowa zostaje zachwiana przez dzień pełen przeciwności losu i niesprzyjających wiatrów…

Kiedy Twój wewnętrzny spokój zakłócają myśli, że nie wyszło tak jak chciałaś…

Kiedy masz wszystkiego dosyć, a widok ciężkich chmur nad głową przynosi łzy, zamiast chęci sięgnięcia nieba…

Może Ci się wydawać, że się łamiesz, że nie jesteś wystarczająco silna. Ale to wszystko co odczuwasz tak dotkliwie w środku, jakby cały świat był przeciwko Tobie, to nic innego jak chwilowe zapomnienie o tym co naprawdę ważne – miłości, która sprawia, że wszystko co nas otacza jest niesamowite i piękne, że to wszystko ma sens. Zapominasz że nie ma przypadków, a wszechświat zawsze prowadzi Cię tam gdzie masz dojść.

Nasz umysł wypiera rzeczywistość bo jest przekonany, że wie lepiej. Rozpamiętujemy przeszłość i nie potrafimy żyć w teraźniejszości – a tylko tu i teraz odnaleźć możemy spokój. Unikamy wsłuchania się w siebie. Unikamy trudnych lekcji, które stawia przed nami życie. Wykręcamy się pracą, obowiązkami, zagłuszamy wewnętrzny głos używkami… Ale żeby się czegoś nauczyć, żeby ewoluować, musimy zacząć słuchać.

Joga to świetny sposób, aby się wyciszyć i nauczyć właściwie odczytywać emocje. Kiedykolwiek czujesz, że los Cię przytłacza i tracisz balans, spróbuj pozycji równoważnych. Asany takie jak: stanie na głowie, pawie pióro, drzewo lub pozycja tancerza, pomogą Ci wsłuchać się w siebie, obudzić swoją wewnętrzną siłę i odnaleźć połączenie ze źródłem. Dążenie do harmonii w jodze to sposób na odzyskanie równowagi, zaufania do siebie i pogody ducha, zarówno na poziomie psychicznym jak i fizycznym.

W trudnych chwilach, joga pomoże Ci w smutku odnaleźć spokój.