Pilates to jedna z najpopularniejszych form ćwiczeń na świecie – ceniona przez atletów i tancerzy uwielbiana przez gwiazdy; niezwykle efektywna , a zarazem łagodna i bezpieczna. Pomaga skutecznie przeciwdziałać chronicznym bólom wynikającym ze złej postawy.

Technika Pilates wzmacnia mięśnie, stabilizuje kręgosłup, zwiększa mobilność stawów i rozciąga całe ciało. Budując siłę od środka, widocznie poprawia postawę i modeluje sylwetkę. Wykorzystanie piłek pomaga wyczuć i wzmocnić mięśnie centrum. Uczy kontroli przez stabilizację kręgosłupa, oraz zwiększa świadomość ciała. Budując siłę od środka, Pilates z Piłką widocznie poprawia postawę i modeluje sylwetkę.

Wolne tempo ćwiczeń i koncentracja na oddechu pozwalają poprawić koordynacje i świadomość ciała. Skupiając uwagę wewnątrz, osiągamy piękno i harmonię na zewnątrz.

Głównym założeniem Pilates jest przywrócenie naturalnej równowagi, przeciwdziałanie chronicznym bólom wynikającym ze stylu życia i postawy, oraz wypracowanie prawidłowych nawyków, tak by bezpiecznie i świadomie używać swojego ciała, nie tylko podczas zajęć ale również w życiu codziennym.