Joga Shake Off to nowa, psychosomatyczna metoda na odstresowanie. Uwalniając napięcia nagromadzone w ciele, technika ta, pomaga przywrócić równowagę psycho-emocjonalną. Jest połączeniem jogi i świadomego oddechu z naturalną skłonnością organizmu do uwalniania stresu poprzez wytrząsanie napięć i negatywnych emocji.

W mojej pracy nauczyciela jogi często widzę ludzi, których ciało zaczyna drgać przy głębokim rozciąganiu. Każdy z nas doświadcza drżenia gdy nadmiernie obciąża mięśnie. Przez długi czas myślałam, że jest to tylko efekt uboczny. I choć jest to bardzo naturalna reakcja, to nie możemy mówić o efekcie ubocznym, co dopiero stało się dla mnie jasne po przeczytaniu książki dr. Davida Bercelli.

Jego praca nad stresem traumatycznym doprowadziła do rozwoju TRE –  Trauma Release Exercises (Ćwiczenia Uwalniające od Traum). Zainspirowany własną walką z zespołem stresu pourazowego i latami badań, doszedł do wniosku, że wstrząsy są naturalną samoregulacją organizmu, która pozwala na uwolnienie go od stresu. Sprawiają, że system nerwowy wraca do normalnego stanu równowagi po mniej lub bardziej traumatycznych doświadczeniach. Poniższy filmik, przedstawia występowanie tego procesu w naturze – niedźwiedź polarny wytrząsający stres.

Mądrość ciała

Większość z nas doświadczyła wibracji w sytuacji stresowej lub po traumatycznym wydarzeniu. Często również próbujemy stłumić tę reakcję. Niestety nie pozwalając ciału na zakończenie procesu, pogarszamy sytuację utrzymując je zablokowane w stanie permanentnego napięcia. Takie działanie nie tylko hamuje naszą naturalną zdolność samouzdrawiania, ale wzmaga również negatywne skutki samego stresu i zamyka nas w błędnym kole dyskomfortu.

Podczas doświadczania drgawek można czuć się lub wyglądać dziwnie, ale warto się temu poddać, zaufać wrodzonej mądrości ciała i pozwolić mu na otrząśnięcie się z niepokoju, lęku, napięcie czy urazu. Poza tym, że takie wstrząsy są całkowicie bezpieczne, to również dają nam potężną dawkę energii. Jest to nasz osobisty system zarządzania stresem, ale może być również wykorzystany do uwolnienia się od podświadomych blokad, oczyszczenia umysłu z traumatycznych przeżyć i uwolnienia napięć uwięzionych w ciele.

Joga Shake Off technika

Joga Shake Off używa oddechu do zwiększenia świadomości ciała, praktyki vinyasa jogi do otwarcia zablokowanych obszarów i wprowadza w stan drgawek aby oczyścić i przywrócić prawidłową równowagę.

Sesja trwa około 90-ciu minut.

Kto powinien spróbować

Ten warsztat jest dla każdego, kto doświadcza negatywnych skutków stresu, albo boryka się z utrzymującym się napięciem fizycznym. Jest to doskonała technika relaksacji, ale może być również bardzo pomocna w radzeniu sobie z urazami fizycznymi i emocjonalnymi.

___________________________________

Informacje na temat najbliższego warsztatu Joga Shake Off:

Joga Shake Off Warsztaty w Warszawie